Instalacja Google Analytics i Webmaster Tools

3

Jeżeli Twoja strona internetowa jest już gotowa, kolejnym krokiem będzie zainstalowanie w niej Google Analytics i Webmaster Tools. Narzędzie te dadzą Ci dostęp do bezcennych danych odnośnie Twojej grupy docelowej, źródeł ruchu na stronie i pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Pozwolą Ci też mierzyć efekty Twojego marketingu i wybierać najlepiej działające sposoby. Jako marketer większość swojego czasu spędzam właśnie szukając odpowiedzi i zależności w danych uzyskiwanych z wyżej wspomnianych narzędzi analitycznych. Ich wartość jest nie do przecenienia.

Słowem wstępu:

Google Analytics

To zaawansowane narzędzie analityczne dostarczające szczegółowych informacji na temat osób odwiedzających Twoją stronę.

Dostarcza Ci podstawowe dane, takie jak ilość unikalnych użytkowników, liczba odwiedzonych stron przez jednego użytkownika, kraj/miasto użytkownika, jego płeć, wiek, zainteresowania czy też sposób, w jaki znalazl Twoją witrynę. Pozwala Ci to maksymalnie dostosować swój produkt i stronę do potrzeb grupy docelowej.

Jednak to dopiero początek jego możliwości. W dalszych częściach poradnika zaawansowane funkcje Google analytics, takie jak precyzyjne mierzenie wskaźnika konwersji, analizowania zachowania użytkowników na stronie i wielu innych szalenie przydatnych, chociaż nieoczywistych funkcji. Dzięki nim doprowadzisz swój marketing na poziom mistrzowski.

Webmaster tools

To centrum dowodzenia Twoja polityką SEO, czyli wszystkim, co związane z pozycjonowaniem w Google.

Dostarcza Ci dane między innymi na temat tego, po jakich frazach użytkownicy znajdują Twoją stronę oraz podpowiada co powinieneś zrobić, aby polepszyć swoje pozycje w wynikach wyszukiwania.

Obejrzyj materiał wideo, aby zobaczyć w jaki sposób zainstalować te narzędzia na swojej stronie internetowej.

 

Przejdź do kolejnej lekcji: CONTENT MARKETING

Podzielisz się?

O autorze

Marketer, programista, przedsiębiorca. Autor kilkuset artykułów z dziedziny marketingu, biznesu i produktywności.

3 komentarze

  1. Propsy za te filmiki! Na pewno odpalę je jeszcze nieraz, choć już za pierwszym razem wiele się nauczyłam. Wielkie dzięki!

  2. Świetny poradnik, lecę lekcja po lekcji, ale zostawiam swoje gratulacje już tutaj, bo później zapomnę :]

Odpowiedz