7 biznesowych zastosowań Coming Soon Page

0

(Tak, to prawda. Na końcu tego artykułu znajdziesz bezpłatnie do ściągnięcia piękną stronę Coming Soon, w prezencie od zespołu BrandFlow. Miłego czytania:) )


Strony Coming Soon gwałtownie zyskują na popularności. Nic dziwnego, ponieważ oferują nam szereg atrakcyjnych biznesowych możliwości.

Czym tak naprawdę jest Coming Soon i jak możemy ją wykorzystać?

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta: zanim powstanie właściwa witryna internetowa Twojego biznesu, na swojej domenie umieszczasz stronę zastępczą informującą o niedalekiej premierze.

„Czyli po prostu taka strona w budowie?” – zapytasz. Cóż, tak robią przeciętniacy. Zakładam jednak, że skoro czytasz ten artykuł, to chcesz się wybić ponad normę. Dlatego od razu przejdę do odpowiedzi na drugie pytanie: Jak mogę wykorzystać Coming Soon do odniesienia biznesowych korzyści?

1. Zamiast zrobić kiepskie wrażenie – zaintryguj

Zacznijmy od oczywistego faktu: jeśli już działasz ze swoim biznesem lub jesteś w zaawansowanej fazie przygotowań, naturalnym jest, że ludzie zaczną pytać Cie o Twoją firmową stronę internetową. Przypomnij sobie, co sam sądzisz o osobach odpowiadających „No jeszcze nie mam witryny, ale pracuję nad tym”.

W mojej głowie od razu pojawia się myśl: „Nieco nieprofesjonalnie. Chyba nie zrobiłeś na mnie dobrego wrażenia”.

Jeśli natomiast przekierujesz delikwenta do pięknej strony Coming Soon przygotowanej według moich porad, możesz tylko zyskać. W najgorszym przypadku unikniesz wpadki. W najlepszym – zaintrygujesz.

2. Zacznij budować świadomość Twojej marki

Twój biznes wystartuje z zupełnie innego poziomu jeśli uda Ci się przyciągnąć zainteresowanie ludzi do Twojej marki nawet jeszcze przed premierą. Jak możesz to zrobić? Wykorzystaj Coming Soon do opowiedzenia swojej historii, do przekazania wizji oraz misji Twojej firmy. Zbuduj napięcie wokół przyszłego produktu lub usługi aby później wykorzystać nagromadzony marketingowy potencjał

3. Zbierz subskrybentów

W centralnym miejscu strony dodaj przycisk „Call to action”, zachęcający do zapisu na Twoją listę mailingową. Jako argument wykorzystaj pierwszeństwo w otrzymaniu informacji o premierze. Więcej sposobów na skuteczne pozyskanie subskrybentów znajdziesz w artykule Jak pozyskać subskrybentów.

4. Zbierz followersów na mediach społecznościowych

Przekieruj odwiedzających do profili social media Twojego biznesu lub do Twojego prywatnego profilu. Musisz jednak dać im powód do śledzenia, dlatego zadbaj o udostępnianie wartościowej treści. Na tym etapie wystarczy, jeśli będziesz publikował cenny content tworzony przez inne serwisy (później zaczniesz tworzyć własną treść). Musi być jednak przynajmniej pośrednio związany z Twoją przyszłą usługą/produktem.

Powinieneś także nawiązywać dialog ze swoimi followersami. Rzucaj gorące tematy pod dyskusję, zadawaj pytania, rozsądnie prowokuj. Podtrzymuj napięcie aż do premiery.

5. Zbierz pierwsze rekomendacje

Zaoferuj klientom bezpłatne skorzystanie z wersji beta Twojego produktu/usługi. W zamian za to poproś o wystawienie opinii i zgodę na ich publikację.

 Więcej na ten temat przeczytaj w artykule 15 elementów piekielnie skutecznego landing page’a.

6. Zbierz dane do kampanii retargetingowej

To moja ulubiona metoda. Wykorzystaj skrypt śledzący Facebooka, żeby móc w przyszłości zaadresować reklamy swojego produktu/usługi osobom, które wcześniej odwiedziły Twój Coming Soon Page.

Konwersje i zwrot z inwestycji w kampaniach retargetingowych są jednymi z najwyższych, jakie doświadczyłem.

Więcej na ten temat przeczytaj w artykule o Facebook Ads.

7. Zrób marketingowy show z niespodzianką

Na swoim Coming Soon umieść zagadkę z konkursem, którego wyniki zostaną ogłoszone w dniu premiery. Zabaw się z użytkownikami w podchody, daj im szansę do wykazania się. Możliwości jest wiele aby zamienić “Stronę w budowie” na ekscytującą rozgrywkę z użytkownikami.

Sprawnie wykorzystane elementy grywalizacji mogą zrobić z Twojej strony Coming Soon prawdziwy viral – czyli treść, która rozprzestrzenia się wirusowo po całej sieci.


Zobacz przyklady inspirujacych stron Coming Soon

Obejrzyj galerię

coming soon galeria

Pobierz bezpłatnie piękny Coming Soon Page od BrandFlow

Podzielisz się?

O autorze

Marketer, programista, przedsiębiorca. Autor kilkuset artykułów z dziedziny marketingu, biznesu i produktywności.

Odpowiedz